Սոցապ նախարարության 35 աշխատակից գործազուրկ կդառնա. «Ժողովուրդ»
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունում առաջիկայում կառուցվածքային փոփոխություններ են իրականացնելու, ինչի հետևանքով գործազուրկ կդառնա 35 քաղաքացի:
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայության տակ գտնվող «Մասնագիտական կողմնորոշման մեթոդական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը կմիանա «Աշխատանքի և սոցիալական հետազոտությունների ազգային ինստիտուտ»-ին: Բացի այս` «Երևանի N 1 տուն-ինտերնատ» ՊՈԱԿ-ին է միանալու «Հանգրվան»-ը: Իսկ ահա «Հաշմանդամների մասնագիտական կողմնորոշման և աշխատանքային վերականգնողական կենտրոն»ՊՈԱԿ-ը լուծարվելու է:
Ըստ նախարարության` պետական բյուջեից նշված կազմակերպություններին հատկացվող միջոցները հնարավորություն չեն տալիս լուծելու իրենց առջև դրված խնդիրները: Բացի այս` կազմակերպությունների գործառույթներն ունեն համանման ուղղվածություն, ինչի պատճառով էլ որոշվել է կազմակերպությունները իրար միացնել:

«Жоховурд»: 35 сотрудников министерства труда и социальных вопросов станут безработными
В министерстве труда и социальных вопросов Армении в ближайшее время будут проведены структурные изменения, в результате чего еще 35 граждан станут безработными, пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники.
По сведениям издания, подведомственная министерству труда и социальных вопросов ГНКО «Методический центр профессиональной ориентации» будет объединена с Национальным институтом труда и социальных исследований. Кроме того, ГНКО «Ангрван» присоединиться к ГНКО «Ереванский Дом-Интернат № 1», а ГНКО «Центр профессиональной ориентации и трудовой реабилитации инвалидов» будет ликвидирована.
Согласно министерству, выделяемые из государственного бюджета указанным организациям средства не позволяют решать поставленные перед ними задачи. Кроме того, функции этих организаций схожи, из-за чего решено объединить их.