Նեյմարը ներողություն է խնդրել ՊՍԺ-ի խաղացողներից Կավանիի հետ միջադեպի համար
Ֆրանսիական ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարը թիմի մարզման ժամանակ ներողություն է խնդրել թիմակիցներից իր և Էդինսոն Կավանիի միջև ստեղծված կոնֆլիկտի համար: Ֆուտբոլիստների միջև հաշտեցման միջնորդը եղել է փարիզյան ակումբի ավագ, պաշտպան Տիագո Սիլվան, հայտնում է Championat.com-ը՝ հղում անելով L'Équipe-ին:
Ֆրանսիայի առաջնության 6-րդ տուրի ՊՍԺ-«Լիոն» (2:0) խաղի ընթացքում Նեյմարը և Կավանին տարաձայնություններ են ունեցել 11 մետրանոցն ու տուգանային հարվածներն իրացնելու հարցում: Եվրոպական ԶԼՄ-ների տեղեկացմամբ՝ խաղից հետո հանդերձարանում բրազիլացին և ուրուգվայցին բախում են ունեցել: Բացի այդ, Իսպանիայում հաղորդել էին, թե Նեյմարը խնդրել է ՊՍԺ-ի ղեկավարությանը վաճառել Կավանիի տրանսֆերը:

Неймар извинился перед игроками «ПСЖ» за инцидент с Кавани
Бразильский нападающий «ПСЖ» Неймар сегодня, 21 сентября, во время тренировки команды принёс извинения своим партнёрам по команде за инцидент с уругвайским форвардом парижан Эдинсоном Кавани. В роли переводчика в обращении Неймара к команде выступил его соотечественник, защитник Тьяго Силва, сообщает Championat.com  со ссылкой на L'Equipe.
Во время матча 6-го тура французской Лиги 1 «ПСЖ» — «Лион» (2:0) Неймар и Кавани несколько раз спорили по поводу того, кто из них будет исполнять пенальти и штрафные удары. В европейских СМИ появлялась информация о стычке бразильца и уругвайца после встречи в раздевалке, которая едва не переросла в драку. Кроме того, в Испании сообщили, что Неймар попросил руководство «ПСЖ» продать Кавани.