Ոչ մի ինտրիգ չկա. Կարեն Միրզոյանն՝ Արցախի ԱԳ նախարարի պաշտոնում չվերանշանակվելու մասին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախկին նախարար Կարեն Միրզոյանն առայժմ չի մեկնաբանում, թե ինչու չի վերանշանակվել ԼՂՀ արտգործնախարարի պաշտոնում:
«Ամեն ինչ շատ հստակ է, որևէ ավելացնելու բան չունեմ, ոչ մի ինտրիգ չկա», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կարեն Միրզոյանը։
Արցախի նախկին արտգործնախարարը նշեց՝ «երբ որ մեկնաբանելու պահը գա՝ սիրով կմեկնաբանեմ»։
Սեպտեմբերի 25-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով՝ Կարեն Միրզոյանի փոխարեն Արցախի ԱԳ նախարար է նշանակվել Մասիս Մայիլյանը։
Մամուլը, սակայն, գրում է, որ Կարեն Միրզոյանը նոր պաշտոն կստանա։
«Չի բացառվում, որ Կարեն Միրզոյանը նշանակվի Հայաստանում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցիչ», - գրել է «Ժամանակ» թերթը։

Никакой интриги нет – Карен Мирзоян отказался комментировать, почему не был переназначен главой МИД
Бывший министр иностранных дел Республики Арцах Карен Мирзоян пока не комментирует, почему не был переназначен на должность главы МИД.
«Все очень четко, мне нечего добавить, никакой интриги нет», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am Карен Мирзоян.
Экс глава МИД Арцаха отметил, что «когда придет время комментировать, с удовольствием прокомментирует».
Указом президента Республики Арцах Бако Саакяна, 25 сентября министром иностранных дел Арцаха вместо Карена Мирзояна был назначен Масис Маилян.
Однако СМИ пишут о том, что Карен Мирзоян получит новую должность.
«Не исключается, что Карен Мирзоян будет назначен представителем Арцаха в Республике Армения», - пишет газета «Жаманак».