Սերխիո Ռամոս. Աստված տա` Ռոնալդուն և Բեյլը շարունակեն այսպես խաղալ
Մադրիդյան «Ռեալի» ավագ Սերխիո Ռամո խոսել է թիմում այնպիսի ֆուտբոլիստների դերի մասին, ինչպիսիք են հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն և կիսապաշտպան Գարեթ Բեյլը:Ռամոսն այս մասին ասել է Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի երկրորդ տուրի` Դորտմունդի «Բորուսիայի» հետ անցկացրած խաղից հետո: Խաղալով հյուրընկալվելիս` «Ռեալը» 3:1 հաշվով հաղթանակ է տարել, Ռոնալդուն դարձել է դուբլի, իսկ Բեյլը` գոլի և գոլային փոխանցման հեղինակ, փոխանցում է Championat.com-ը:
«Երբ Ռոնալդուն և Բեյլը հաջող են գործում մրցակցի դարպասների մոտ, դա շատ կարևոր է լինում «Ռեալի» համար: Աստված տա, որ նրանք շարունակեն նույն ոգով: Սակայն, անկախ նրանց գործողություններից, անհրաժեշտ է թիմային աշխատանք ունենալ պաշտպանությունում: «Բորուսիան» առջևում շատ բարձր արագությամբ է գործում և վտանգավոր է հակագրոհների ժամանակ: Բայց մենք գիտեինք, թե ինչպես պետք է չեզոքացնել նրանց»,- Ռամոսի խոսքերն է փոխանցում Marca-ն:

Серхио Рамос: дай бог, чтобы Роналду и Бэйл продолжали играть так же
Капитан мадридского «Реала» Серхио Рамос отметил роль для команды таких игроков, как нападающий Криштиану Роналду и полузащитник Гарет Бэйл. Рамос сказал об этом после матча группового этапа Лиги чемпионов с дортмундской «Боруссией». Играя на выезде, «сливочные» одержали победу со счётом 3:1. При этом Роналду отметился дублем, а Бэйл стал автором одного гола и результативной передачи, передает Championat.com.
«Когда Роналду и Бэйл действуют удачно перед воротами соперника, то это важно для «Реала». Дай бог, чтобы они продолжали играть так же. Однако, вне зависимости от их действий, необходимо отметить командную работу в обороне. Соперник действует впереди на очень высоких скоростях и опасен на контратаках. Но мы знали, как надо нейтрализовать их», — цитирует Рамоса Marca.