100 մլն դոլարի ներդրում՝ Մարտակերտի և Շահումյանի շրջաններում
Այն, որ Մարտակերտ-Վարդենիս ճանապարհի կառուցումը մուլտիպլիկատիվ էֆեկտ էր ունենալու ոչ միայն Մարտակերտի և Շահումյանի շրջանների, այլ առհասարակ Արցախ ներդրումներ բերելու առումով, որևէ մեկի մոտ կասկած չէր հարուցում, Facebook-յան էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Բացի նրանից, որ պետությունը քայլեր է մշակել նաև այդ շրջանները անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներով ապահովելու համար, զուգահեռ մեծանում են ներդրումները հատկապես հիդրոէներգետիկայի և շինարարության ոլորտներում:
Նախօրեին Արցախի պետնախարար Արայիկ Հարությունյանն իր ամփոփիչ ասուլիսում տեղեկացրեց, որ առաջիկայում այդ շրջաններում նոր հիդրոկայանների, ջրի գործարանի, բակարանաշինության և մի շարք այլ ծրագրերի իրականացման արդյունքում 100 մլն դոլարից ավելի գումար է ներդրվելու», - գրել է Տիգրան Աբրահամյանը։

В Мартакертский и Шаумяновский районы Карабаха будет инвестировано 100 млн. долларов
Строительство автодороги Мартакерт-Варденис возымело мультипликативный эффект для привлечения инвестиций не только в Мартакертский и Шаумяновский районы Арцаха, но и в республику в целом, написал на своей странице в Facebook советник президента Нагорно-Карабахской Республики Тигран Абраамян.
По его словам, кроме того, что государство разработало шаги также и для обеспечения данных районов необходимой инфраструктурой, параллельно с этим увеличиваются инвестиции особенно в сферы гидроэнергетики и строительства.
Т.Абрамян сообщил, что государственный министр НКР Араик Арутюнян в ходе пресс-конференции отметил, что в ближайшее время в данных районах планируется внедрить более 100 млн. долларов в результате реализации программ по строительству новых гидроэлектростанций, жилищного строительства и осуществления ряда других проектов.