Անհրաժեշտ է աջակցել ԵԱՀԿ ՄԽ ջանքերին. Նալբանդյանը՝ Վիգենինին
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինին:
Քրիստիան Վիգենինը նախարար Նալբանդյանին ներկայացրել է Ադրբեջան կատարած իր այցի ընթացքում տեղի ունեցած հանդիպումները:
Է.Նալբանդյանը, կարևորելով խորհրդարանականների ցանկությունը նպաստել ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը՝ շեշտել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերին աջակցելու անհրաժեշտությունը:
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ընդգծել է Արցախի իշխանությունների հետ շփումների հաստատման կարևորությունը՝ որպես առաջին ձեռքից տեղեկատվություն ստանալու և իրավիճակին ծանոթանալու լավագույն միջոց։

Налбандян: Необходимо содействовать усилиям стран-сопредседателей МГ ОБСЕ
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял специального представителя ПА ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа Кристиана Вигенина.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, Кристиан Вигенин представил главе МИД Армении проведенные в ходе своего визита в Азербайджан встречи.
Министр Налбандян, отметив важность желания парламентариев способствовать исключительно мирному урегулированию карабахского конфликта, подчеркнул необходимость оказания содействия усилиям стран-сопредседателей МГ ОБСЕ в направлении мирного урегулирования карабахского конфликта.
Глава МИД Армении подчеркнул важность установления контактов с властями Арцаха (НКР) как лучшее средство получения информации с первых рук и ознакомления с ситуацией.