ՀՀԿ-ն Ապարանի համայնքապետի ընտրություններում կառաջադրի «Գնթունիք»-ի Կարենի թեկնածությանը. ՀԺ
ՀՀԿ-ն վերջնական որոշում է կայացրել նաև Ապարանի համայնքապետի ընտրությունների ժամանակ իր թեկնածուի հարցում. Ապարանում հանրապետականի թեկնածուն կլինի «Գնթունիք» ընկերության սեփականատեր Կարեն Եղիազարյանը։
ՀՀԿ Արագածոտնի մարզային կառույցի ղեկավար Սարգիս Սահակյանը «Հայկական Ժամանակ»-ի հետ զրույցում հաստատել է այս տեղեկությունը։
Թերթը գրել էր, որ Ապարանում Կարեն Եղիազարյանի թեկնածությունը սատարում էին Ապարանում «կշիռ» ունեցող ՀՀԿ-ականների մեծ մասը՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գլխավորությամբ, բայց Եղիազարյանի թեկնածությունը, ինչպես նշում է մեր աղբյուրը, ՀՀԿ Արագածոտնի մարզային կառույցի ղեկավար, Արագածոտնի նախկին մարզպետ Սարգիս Սահակյանի սրտով չէր։

«Айкакан жаманак»: РПА выдвинет на выборах мэра Апарана кандидатуру Карена Егиазаряна
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что Республиканская партия Армении приняла окончательное решение в вопросе своего кандидата на выборах главы городской общины Апаран – кандидатом РПА будет собственник компании «Гнтуник» Карен Егиазарян.
Руководитель региональной структуры РПА в Арагацотнской области Саргис Саакян в беседе с корреспондентом газеты подтвердил эту информацию.
Как отмечает издание, кандидатуру Карена Егиазаряна в Апаране поддерживает большая часть имеющих «вес» членов РПА, во главе с председателем Следственного комитета Агваном Овсепяном. «Однако, как отмечает наш источник, кандидатура Егиазаряна не по душе руководителю областной структуры РПА, бывшему губернатору Арагацотнской области Саркису Саакяну», - пишет газета.