Բակո Սահակյանի որոշմամբ փոխվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 2-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Վլադիկ Խաչատրյանն ազատվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Բակո Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Էդգար Հարությունյանը նշանակվել է Մարտակերտի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Արցախի նախագահն այցելել է Մարտակերտ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Էդգար Հարությունյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Назначен новый руководитель администрации Мартакертского района НКР
Президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение правительства, согласно которому Владик Хачатрян освобожден от должности руководителя администрации Мартакертского района в связи с переходом на другую работу.
Президент Саакян утвердил другое решение правительства, согласно которому Эдгар Арутюнян назначен на должность руководителя администрации Мартакертского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Мартакерт и представил сотрудникам райадминистрации Эдгара Арутюняна, пожелав ему плодотворной работы.