Վրաստանում ՀՀ դեսպանը վատառողջ է. բացակայում է. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ-ի տեղեկություններով՝ Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան, օլիմպիական չեմպիոն Յուրի Վարդանյանն առողջական խնդիրների պատճառով աշխատանքի չի գնում:
Երբ թերթը փորձել է Յուրի Վարդանյանից մեկնաբանություն խնդրել Ջավախքում եկեղեցու շուրջ, պարզել է, որ նա աշխատանքի չի գնացել:
Վրաստանի հայ համայնքում լուրեր են շրջում, թե Յուրի Վարդանյանը առողջական խնդիրներ ունի: Այս տեղեկությունը Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից չեն հաստատել, բայց միևնույն ժամանակ նաև չեն հերքել:
«Հիմա դուք ինչ եք ուզում, որ ես ձեզ պատասխանեմ: Ես չեմ կարող ասել, թե ինչու չի գալիս, պարոն Վարդանյանը վաղը կգա», - փոխանցել են Վրաստանից:

«Айкакан жаманак»: У посла Армении в Грузии проблемы со здоровьем, он отсутствует на работе
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Грузии, олимпийский чемпион Юрий Варданян не ходит на работу из-за проблем со здоровьем.
Когда издание попыталось обратиться к послу за комментарием в связи с ситуацией вокруг церкви в Джавахке, выяснилось, что он не пришел на работу.
В армянской общине Грузии муссируются слухи о том, что Юрий Варданян имеет проблемы со здоровьем. Эти сведения не подтвердили в посольстве Армении в Грузии, но и не опровергли.
«Теперь вы что хотите, чтобы я вам ответил. Я не могу сказать, почему не приходит, господин Варданян будет завтра», - сообщили из Грузии.