Պաշտպանության բանակում ամփոփել են եռամսյակը
Սեպտեմբերի 30-ին ՊԲ միավորումներից մեկում տեղի է ունեցել 2017թ. 3-րդ եռամսյակի արդյունքների ամփոփմանը նվիրված խորհրդակցություն, որին ներկա է եղել նաև ԱՀ պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը, տեեկացնում են ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Խորհրդակցության մեկնարկին միավորման հրամանատարի տեղակալ-շտաբի պետը հանդես է եկել ներածական խոսքով, որում անդրադարձել է կատարել հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված և դեռևս շարունակվող աշխատանքներին: Այնուհետև ըստ առանձին ուղղությունների հանգամանալից զեկույցներ են ներկայացրել նաև միավորման հրամանատարի տեղակալները, ովքեր, անդրադառնալով զորամասերի մարտական ու զորահավաքային պատրաստականության, մարտական հերթապահության արդյունքներին, խոսել են զինվորական կարգապահության և զորքերի բարոյահոգեբանական ապահովման, սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայի շահագործման, զորքերի տեխնիկական, թիկունքային և ինժեներական ապահովման հարցերից:
Զեկույցների ամփոփմամբ հանդես է եկել միավորման հրամանատար, գնդապետ Արթուր Հարությունյանը, ով ամբողջացնելով հաշվետու եռամսյակի ընթացքում իրականացված գործընթացների համալիրը, նշել է, որ չնայած տեղ գտած որոշակի թերացումներին, միավորման ենթակա զորամասերն ու ստորաբաժանումներն իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը կատարել ու կատարում են լիարժեքորեն, ինչին նպաստում են նաև ներդրված նորագույն տեխնիկական միջոցները:
Բանակի հրամանատարը, գնահատելով անցնող եռամսյակում միավորման կողմից իրականացված աշխատանքները, առանձին հանձնարարականներ է տվել զորամասերի մարտական պատրաստականության կատարելագործման ուղղությամբ և իր գոհունակությունը հայտնել բոլոր այն զինծառայողներին, ովքեր իրենց դրսևորել են լավագույն կողմերով՝ հորդորելով այսուհետ ևս ծառայությունը շարունակել նույն ոգով ու եռանդով:

В Армии обороны Арцаха подведены итоги третьего квартала
В одном из воинских объединений Армии обороны 30 сентября состоялось совещание, посвященное подведению итогов третьего квартал 2017 года, на котором присутствовал министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян.
Министру обороны были представлены обстоятельные доклады о боевой и военно-учебной подготовке воинских частей, результатах боевого дежурства, воинской дисциплине и морально-психологическом обеспечении боевой деятельности войск, эксплуатации вооружений и военной техники, вопросах тылового и инженерного обеспечения.
С обобщением докладов выступил командир объединения, полковник Артур Арутюнян, которых подведя итоги осуществленных в отчетном квартале работ, отметил, что, несмотря на имевшие место некоторые недостатки, части и подразделения в подчинении объединения выполняли и выполняют поставленную задачу, чему способствует также внедрение новейших технических средств.
Командующий Армией обороны, дав оценку выполненным объединением за квартал работам, дал отдельные поручения в направлении улучшения боевой готовности воинских частей и выразил удовлетворение военнослужащими, которые проявили себя наилучшим образом, призвав их продолжать службу с таким же рвением.