Պուտինը պատասխանել է 2018-ի ընտրություններում առաջադրվելու մասին հարցին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ դեռ չի որոշել, թե առաջադրվելու է արդյոք նախագահի 2018 թվականի ընտրություններին։ Հիմնական թեկնածուներն իրենց պլանների մասին կհայտարարեն նոյեմբերի վերջին կամ դեկտեմբերի սկզբին, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Ոչ, ես դեռ չեմ որոշել ոչ միայն այն, թե ում դեմ եմ առաջադրվելու, այլև չեմ որոշել, թե առաջադրվելու եմ ես առհասարակ», - ասել է Պուտինը՝ պատասխանելով հարցին, թե որոշել է նա, արդյոք ում դեմ է առաջադրվելու։
Պուտինը նշել է, որ օրենքով նոյեմբերի վերջին դեկտեմբերի սկզբին պետք է հայտարարվի նախագահական ընտրարշավի մասին։
«Կարծում եմ, որ մինչև այդ հիմնական թեկնածուները կհայտնեն այդ մասին, կհրապարակեն իրենց նախընտրական ծրագրերը», - ասել է ՌԴ նախագահը։

Путин ответил на вопрос, будет ли баллотироваться на выборах-2018
Президент России Владимир Путин заявил, что еще не решил, будет ли он баллотироваться на президентских выборах в 2018 году; основные кандидаты объявят о своих планах в конце ноября – начале декабря, передает РИА Новости.
Вопрос российскому лидеру от модератора дискуссии звучал так: «Решили ли вы, против кого будете баллотироваться?»
«Нет, я еще не решил не только, против кого я буду баллотироваться, я не решил, буду ли я баллотироваться вообще», — сказал Путин.
Как отметил Путин, «по закону, в конце ноября-начале декабря должна быть объявлена президентская кампания».
«Думаю, что к этому времени основные претенденты об этом скажут, публично объявят и обнародуют свои предвыборные программы», — пояснил президент.