Պետեկամուտների կոմիտեում սպասվում են կառուցվածքային փոփոխություններ
Ի թիվս այլ փոփոխությունների, 2017 թվականը Պետական եկամուտների կոմիտեի համար հատկանշվել է կառուցվածքային փոփոխություններով, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՊԵԿ նախագահ Վարդան Հարությունյանը:
«Լուծարվել են հարկային տեսչությունները, փոխարենը ստեղծվել են 3 վարչություններ, որոնք ներառվել են կոմիտեի աշխատակազմի ստորաբաժանումների կազմում՝ որպես վերադաս հարկային մարմնի ստորաբաժանումներ», - ասաց Վարդան Հարությունյանը:
Դրանք են՝ հարկ վճարողների սպասարկման վարչությունը, փոքր հարկ վճարողների հարկային տեսչություն-վարչությունը և խոշոր և միջին հարկ վճարողների հարկային տեսչություն-վարչությունը:
ՊԵԿ նախագահն ասաց, որ ներդրվել է վճարումների կենտրոնացված հաշվառման համակարգը և չբացառեց, որ նորից կլինեն կառուցվածքային փոփոխություններ:

В Комитете госдоходов Армении ожидаются структурные изменения
2017 год охарактеризовался для Комитета государственных доходов (КГД) Армении структурными реформами, заявил сегодня на пресс-конференции председатель КГД  Вардан Арутюнян.
«Были расформированы налоговые инспекции, которые вошли в состав подразделений аппарата комитета как подразделения вышестоящего налогового органа», - сказал Вардан Арутюнян.
Глава КГД отметил, что это – управление по обслуживанию налогоплательщиков, налоговая инспекция-управление по малым налогоплательщикам и налоговая инспекция-управление по крупным и средним налогоплательщикам.
Вардан Арутюнян также заявил, что внедрена система централизованного учета платежей и не исключил возможность новых структурных изменений.