Լաս Վեգասի հրաձիգն իր զինանոցը հավաքել է ավելի քան 20 տարի
Ամերիկացի Սթիվեն Փեդոքը, ով կրակահերթ էր սկսել Լաս Վեգասում (Նևադայի նահանգ), ավելի քան 20 տարի հավաքել էր իր զինանոցը: Այս մասին հայտնում է CNN հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով անվտանգության մարմիններին, փոխանցում է ТАСС-ը:
Հեռուստաալիքը չի մանրամասնում, թե քանի միավոր զենք է ձեռք բերել Փեդոքը այս տարիների ընթացքում: Դրանց մի մասը օգտագործվել է Լաս Վեգասում տեղի ունեցած հրաձգության ժամանակ:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ հյուրանոցի համարից, որի պատուհանից Փեդոքը կրակահերթ էր սկսել, և նրա տնից գտել են ընդհանուր առմամբ 42 միավոր զենք, փամփուշտներ և պայթուցիկներ: Զենքը նա գնել էր օրինական ճանապարհով:

CNN: стрелок из Лас-Вегаса собирал свой арсенал более 20 лет
Американец Стивен Пэддок, устроивший стрельбу в Лас-Вегасе (штат Невада), более 20 лет собирал свой арсенал оружия. Об этом сообщила телекомпания CNN со ссылкой на источники в правоохранительных органах, передает ТАСС.
Телеканал не уточняет, как много единиц оружия приобрел Пэддок за эти годы. Часть из них была использована при вылазке в Лас-Вегасе.
Ранее в полиции сообщили, что при обысках в номере гостиницы, из окна которой вел стрельбу Пэддок, и в его доме было обнаружено в общей сложности 42 единицы огнестрельного оружия, патроны и взрывчатка. Оружие покупалось легально.