Պետեկամուտների կոմիտեն էժան PR-ով չի զբաղվում
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը չպատասխանեց հարցին, թե որ գործարարներն են առավել ստվերում գործում: Նա նշեց, որ 2017 թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին ՊԵԿ օպերատիվ հետախուզության վարչության կողմից իրականացվել է շուրջ 2000 միջոցառում և արձանագրվել 2,2 միլիարդ դրամ բյուջե լրացուցիչ վճարման ենթակա գումար:
«Ունենք 2,8 միլիարդ դրամի ստվերի գնահատական», - ասաց Վարդան Հարությունյանը:
Ինչ վերաբերում է հարցին, թե որ գործարարներն են ստվերում աշխատում, ՊԵԿ նախագահն արձագանքեց. «Եթե ուզում եք որևէ գործարարի մասին տեղեկատվություն լսել, ասեմ, որ, ինչպես նախորդ ասուլիսին, այնպես էլ այս անգամ չեք լսելու: Մենք մեր գործն ենք անում և էժան PR-ով չենք զբաղվում»:

Комитет государственных доходов Армении не занимается дешевым PR
Председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Вардан Арутюнян сегодня на пресс-конференции отказался отвечать на вопрос, какие предприниматели наиболее активно действуют в теневом секторе.
Он отметил, что в январе-сентябре 2017 года управлением оперативного розыска были проведены порядка 2000 мероприятий, в результате которых зафиксированы подлежащие уплате в бюджет средства на 2,2 млрд. драмов.
«По нашей оценке, в теневом секторе оборот составляет 2,8 млрд. драмов», - сказал Вардан Арутюнян.
Что касается вопроса, какие предприниматели работают в теневом секторе, председатель КГД отреагировал: «Если хотите услышать информацию о каком-либо бизнесмене, скажу, что как и во время предыдущей пресс-конференции, так и сейчас – не услышите. Мы делаем свое дело и не занимаемся дешевым PR».