Վարչապետի կադրերն ապացուցում են՝ նախարարի պորտֆելներն ամենևին էլ «իրենց հագով չեն». «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրել է. «Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կադրերն ամեն քայլափոխի շարունակում են հիմնավորել տեսակետը, որ իրենք կառավարությունում չունեն որևէ անելիք, որ նախարարի պորտֆելն ամենևին էլ «իրենց հագով չէ»:
Օրինակ՝ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցին, թե պաշտոնավարման մեկ տարվա ընթացքում կարող է նշել 3 ձեռքբերում, որը գյուղացու կյանքը թեթևացրել է, նա այսպիսի պատասխան է տվել. «Հույս, հավատ, սերը որ կա, հիմա այդ փուլում ենք»:
Իսկ վերջին շրջանի թանկացումների, հատկապես մսի գնի բարձրացման մասին խոսելիս էլ նախարարն ասել է. «Երբեք պետք չի դրանից անհանգստանալ, դա ուղղակի այս իրավիճակից ելնելով է: Շուկան կկարգավորի դա: Ես չեմ հավատում, որ գները կբարձրանան, կիջնեն, նորից կբարձրանան: Այս բարձրացումը ավելի շատ պանիկային բարձրացում է, հետո իջեցում կլինի: Ինչպես ամեն ինչն է երկրում կարգավորվում: Ամեն ինչ փոփոխական է, չի կարող լինել միշտ նույն գինը»:
Համաձայնեք՝ ոչ ադեկվատ պատասխան է: Հիշեցնենք՝ նախկին գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանն էլ գյուղացիներին խորհուրդ էր տալիս աղոթել, որ առատ բերք ստանան»:

«Жоховурд»: Кадры премьер-министра доказывают, что портфели министров им вовсе не подходят
Газета «Жоховурд» пишет, что кадры премьер-министра Карена Карапетяна на каждом шагу продолжают подтверждать мнение, что в правительстве им делать нечего и министерские портфели им вовсе не подходят.
К примеру, министр сельского хозяйства Игнатий Аракелян на вопрос корреспондента издания, может ли за год пребывания в должности назвать три достижения, которые облегчили жизнь крестьян, ответил так: "Мы сейчас на том этапе, когда есть вера, надежда, любовь".
А говоря о зафиксированном в последнее время росте цен, особенно на мясо, министр заявил: "Никогда не стоит тревожиться об этом, это просто исходя из этой ситуации. Рынок урегулирует это. Я не верю, что цены повысятся, спустятся, снова повысятся. Это повышение цен – больше результат паники, потом будет снижение. Как и все остальное регулируется в стране. Все меняется, цена не может всегда такой же".
Согласитесь, довольно неадекватный ответ. Напомним, бывший министр сельского хозяйства Серго Карапетян советовал жителям села молиться, чтобы получить богатый урожай», - пишет газета.