Նախագահի աշխատակազմում 54 հաստիք է կրճատվել. կխնայեն 29.1 միլիոն դրամ
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանության արժանացրեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանի կողմից ներկայացված նախագածին:
Նախագծով Հայաստանի Հանրապետության 2017 թվականի պետական բյուջեում վերաբաշխում և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2016 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 1313-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ պետք է կատարվի։
«ՀՀ նախագահի 2017 թվականի սեպտեմբերի 1-ի կարգադրությամբ նախագահի աշխատակազմի աշխատողների թվաքականը նվազեցվել է 54 հաստիքային միավորով, որն առաջիկա երեք ամիսների համար ստեղծելու է 29.1 միլիոն դրամի խնայողություն», - ասաց Վարդան Արամյանը:

В аппарате президента сокращено 54 штатные единицы, сэкономлено 29.1 млн. драмов
Правительство Армении на сегодняшнем заседании одобрило представленный министром финансов Ваданом Арамяном проект.
Согласно проекту, в государственном бюджете Армении на 2017 год должны быть перераспределены средства и внесены изменения в решении правительства РА N 1313-Н от 29-го декабря 2016 года.
«В соответствии с проектом, указом президента РА от 1-го сентября 2017 года число сотрудников аппарата президента сокращено на 54 штатные единицы, что в течение первых трех месяцев создаст экономию 29.1 млн. драмов», - сказал Вардан Арамян.