«Ելք»-ն ընդունում է Հանրապետականի մարտահրավերը. Նիկոլ Փաշինյան
Հանրապետական խմբակցության կողմից երեկ խորհրդրանում տեղի ունեցած միջադեպին համարժեք արձագանք չի եղել, խորհրդարանում վարման կարգով ելույթի ժամանակ ասաց «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։
Վերջինս նշեց, որ ինքը ծանուցել է Գեղամյանի հետ եղած միջադեպի մասին՝ ընդգծելով, որ Հանրապետականի կողմից լռությունը կարող է նշանակել, որ Հայաստանի քաղաքական կյանքում նոր քաղաքական գործընթացի սկիզբ է դրվում։
«Եթե սա մարտահրավեր է «Ելք» դաշինքին և նրա ընտրողներին, արձանագրենք, որ մենք ընդունում ենք այդ մարտահրավերը», - նշեց Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ պատգամավորներ Նիկոլ Փաշինյանը և Արտաշես Գեղամյանը բանավիճել էին նիստերի դահլիճում, ինչին հաջորդել էր ծեծկռտուք՝ ԱԺ միջանցքում: «Ելք» խմբակցության ղեկավար Ն. Փաշինյանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում կատարելով, հայտնել էր, որ Ա. Գեղամյանն իրեն բռունցքներով հարվածել է:

Блок «Елк» принимает вызов Республиканской партии – Никол Пашинян
Фракция Республиканской партии Армении (РПА) не отреагировала адекватно на   произошедший накануне в Национальном Собрании инцидент, заявил сегодня в парламенте руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян.
Он отметил, что он проинформировал РПА об инциденте с Арташесом Гегамяном, подчеркнув, что молчание со стороны фракции РПА может означать, что в политической жизни Армении начинается новый политический процесс.
«Если это вызов блоку «Елк» и его избирателям, то зафиксируйте, мы принимаем этот вызов», - отметил Пашинян.
Напомним, накануне в зале заседаний парламента между депутатами парламента Николом Пашиняном и Арташесом Гегамяном произошла словесная перепалка, за которой последовала драка в коридоре парламента.
Руководитель парламентской фракции «Елк» Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook, что депутат от фракции Республиканской партии Армении Арташес Гегамян набросился на него с кулаками.