Փոխվել է Արցախի Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Վալերի Գևորգյանն ազատվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ, տեղեկացնում են ԱՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Բակո Սահակյանը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Իվան Ավանեսյանը նշանակվել է Հադրութի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութ քաղաք և շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Իվան Ավանեսյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Бако Саакян назначил нового руководителя администрации Гадрутского района
6 октября президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение Правительства, согласно которому Валери Геворгян освобожден от должности руководителя администрации Гадрутского района в связи с переходом на другую работу.
Бако Саакян утвердил другое решение Правительства, согласно которому Иван Аванесян назначен на должность руководителя администрации Гадрутского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Гадрут и представил сотрудникам райадминистрации Ивана Аванесяна, пожелав ему плодотворной работы.