Էդվարդ Նալբանդյանն ու ԵԱՀԿ ՄԽ միջնորդները քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման կազմակերպման հարցեր (Տեսանյութ)
06/10/2017 14:37
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին և Էնդրյու Շոֆերին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին։
Հանդիպմանը շարունակվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման կազմակերպման վերաբերյալ քննարկումները։
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել ղարաբաղյան հակամարտության գոտում իրավիճակի, հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների համատեղ ջանքերի շուրջ։

Сопредседатели МГ ОБСЕ и глава МИД Армении обсудили вопросы организации встречи президентов Армении и Азербайджана (Видео)
06/10/2017 14:45
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял сегодня сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова, Стефана Висконти и Эндрью Шефера, а также личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, стороны обсудили вопросы организации встречи президентов Армении и Азербайджана.
На встрече продолжился обмен мнениями по ситуацию в зоне конфликта, обсуждены усилия Армении и стран-посредников МГ ОБСЕ по мирному урегулированию.