«Էրեբունի-Երևան 2799»-ին ընդառաջ մայրաքաղաքում անցկացվում է hամաքաղաքային շաբաթօրյակ
Երևանի հիմնադրման օրվան՝ «Էրեբունի-Երևան 2799»-ին ընդառաջ, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ մայրաքաղաքում հոկտեմբերի 7-ին հայտարարվել էր համաքաղաքային շաբաթօրյակ, տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունը:
Երևանը մաքրելու քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի կոչին միացել են Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների աշխատակազմերը, քաղաքապետարանի ենթակայության կառույցները, պետական և մասնավոր կազմակերպություններ, Երևանի ավագանու՝ հանրապետական կուսակցության խմբակցությունը:
Անգլիական այգու և մանկական զբոսայգու պուրակի տարածքը մաքրվել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության, զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչությունների, տուրիզմի բաժնի, Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակիցների ուժերով: Այստեղ նախաձեռնությանը միացել է նաև «Կոնգրես» հյուրանոցի աշխատակազմը: Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույս» ընկերության աշխատակիցներն էլ մաքրել են Հրազդանի կիրճի «Հաղթանակ» կամրջին հարող հատվածը:

В Ереване сегодня прошел общегородской субботник
В преддверие дня основания Еревана – «Эребуни-Ереван 2799» сегодня в столице объявлен общегородской субботник, сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
К призыву мэра Еревана провести субботник присоединились аппараты мэрии Еревана и районных администраций, подведомственные мэрии структуры, государственные и частные организации, фракция Республиканской партии Армении в Совете старейшин Еревана.
Территория Английского парка и сквера Детской железной дороги была очищена силами сотрудников управлений здравоохранения, развития и инвестиционных программ аппарата мэрии Еревана, отдела туризма, административного района Кентрон. К инициативе присоединился также персонал гостиницы «Конгресс». А сотрудники компании «Ергорсвет» очистили в Разданском ущелье территорию, прилегающую к мосту «Победа».