Բակո Սահակյանն ու մեքսիկացի պատգամավորները քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 24-ին ընդունել է Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատվիրակության անդամներին, տեղեկացնում են ԱՀ նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել խորհրդարանական կապերի հաստատմանը, հասարակական և մարդասիրական հարթություններում փոխգործակցության զարգացմանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян обсудил с мексиканскими парламентариями ряд вопросов, представляющих взаимный интерес
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял сегодня членов делегации группы дружбы Мексика-Армения Палаты депутатов Соединенных Штатов Мексики, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
На встрече был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес. Особое внимание было уделено налаживанию парламентских связей, развитию сотрудничества в общественной и гуманитарной сферах.
Во встрече приняли участие заместитель председателя Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов, заместитель председателя Национального собрания Республики Арцах Ваграм Балаян, другие должностные лица.