Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի նիստին
Հանրապետության նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի (ՊԱՀՀ) կրթական նոր ծրագրի մեկնարկն ազդարարող նիստին, որն սկսվել է համալսարանի «ՀՀ պաշտպանական համակարգի բարեփոխումների ռազմավարական ուղենիշները» թեմայով վերապատրաստման գերատեսչական փորձնական դասընթացով, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Ավագ սպայական և քաղաքացիական հատուկ ծառայության բարձրագույն և գլխավոր կազմի համար ուսումնական այս փուլում իրականցվող ծրագիրը մեկնարկել է նախագահ Սերժ Սարգսյանի դասախոսությամբ:
Նիստին մասնակցել են պաշտպանության նախարարը, ՊՆ և Զինված ուժերի բարձրագույն ղեկավար կազմը, ՊԱՀՀ-ի գիտնական-վերլուծաբանները:
Հանրապետության նախագահը պատասխանել է նաև հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, տարածաշրջանային մարտահրավերներին, Հայաստան-սփյուռք համագործակցությանը:
Նիստի սկզբում ՊՆ ՊԱՀՀ-ի պետ Հայկ Քոթանջյանն իր հակիրճ ողջույնի խոսքում ներկայացրել է հիմնադրումից ի վեր համալսարանի հիմնական ձեռքբերումները, անդրադարձել նաև առաջիկա ծրագրերին:

Серж Саргсян принял участие в заседании Национального исследовательского университета обороны
Президент Армении, Верховный главнокомандующий ВС Серж Саргсян сегодня принял участие в заседании, посвященном старту новой учебной программы в Национальном исследовательском университете обороны министерства обороны Армении. Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, заседание началось с экспериментального курса ведомственной переподготовки по теме «Стратегические ориентиры реформ оборонной системы РА».
Реализуемая на данном этапе для старшего и высшего офицерского состава и специальной гражданской службы программа стартовала с лекции президента Сержа Саргсяна.
В заседании участвовал также министр обороны Виген Саркисян, высший руководящий состав Минобороны и Генштаба ВС Армении.
Глава государства ответил на вопросы участников встречи, которые касались приоритетов внешней политики Армении, региональных вызовов, сотрудничества Армения – Диаспора.