Իոննիսյանը որոշել է բեմադրություն հիշեցնող ընտրություններին դիտորդական առաքելություն չիրականացնել. «Ժամանակ»
25/10/2017 09:32
«Անկախ դիտորդ» նախաձեռնության ներկայացուցիչ, «Իրազեկ քաղաքացիներ միավորում» ՀԿ նախագահ Դանիել Իոննիսյանը, որը նախորդ բոլոր ընտրություններին մշտապես մասնակցել է դիտորդական առաքելությամբ, այս անգամ որոշել է չմասնակցել նոյեմբերի 5-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրություններին։
Նա «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում անիմաստ է համարել մասնացել մի գործընթացի, որը բեմադրություն է հիշեցնում և որտեղ քաղաքականություն չկա. «Ընդդիմությունը չի մասնակցում ՏԻՄ ընտրություններին, միայն իշխանությունն է՝ իր թեկնածուներով մրցում է, մրցակցում է ու ընտրվում։ Ամեն ինչ կանխորոշված է։ Այստեղ ինչ դիտարկես», - նշել է նա։

«Жаманак»: Ионнисян решил не осуществлять наблюдательскую миссию на  выборах, напоминающих театральное шоу
25/10/2017 10:46
«Жаманак»: Ионнисян решил не осуществлять наблюдательскую миссию на выборах, напоминающих театральное шоу
Представитель инициативы «Независимый наблюдатель», глава общественной организации «Объединение информированных граждан» Даниель Ионисян, который на прошлых выборах всегда осуществлял наблюдательскую миссию, решил не участвовать в намеченных 5 ноября выборах органов местного самоуправления, пишет газета «Жаманак».
В беседе с корреспондентом издания он счел бессмысленным участие в процессе, напоминающем театральное шоу и в котором нет политики. «Оппозиция в выборах органов местного самоуправления не участвует, только власть со своими кандидатами –  соперничает и избирается. Все уже предрешено. Что здесь наблюдать?» - отметил он.