Աղվան Վարդանյանը հավակնում է փոխվարչապետի պաշտոնին. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «2018թ ապրիլի 9-ին կառավարման խորհրդարանական համակարգին անցնելուց հետո ՀՀ Սահմանադրության համաձայն՝ երեք փոխվարչապետ է լինելու։ Մենք արդեն հայտնել էին, որ Սերժ Սարգսյանի և Կարեն Կարապետյանի միջև վերջերս տեղի ունեցած «մեծ համաձայնության» արդյունքում որոշվել է, որ Կարեն Կարապետյան իր այսօրվա բոլոր լիազորություններով և պարտականություններով կզբաղեցնի առաջին փոխվարչապետի պաշտոնը։
ՀՅԴ-ն ևս հույս ունի փոխվարչապետի պաշտոն ստանալ։ Այդ կուսակցության խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը հավակնում է զբաղեցնել փոխվարչապետի պաշտոնը»։ «Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ այս պահին կուսակցությունում դեմ են Աղվան Վարդանյանի ցանկությանը»։

«Жаманак»: Агван Варданян претендует на должность вице-премьера
Газета «Жаманак» пишет, что после перехода к парламентской форме правления 9 апреля 2018 года, согласно Конституции РА в правительстве предусмотрены три вице-премьера.
«Мы уже сообщали о том, что в результате достигнутой недавно между Сержем Саргсяном и Кареном Карапетяном договоренности решено, что должность первого вице-премьера займет Карен Карапетян со всеми нынешними полномочиями и обязанностями.
АРФ "Дашнакцутюн" также надеется получить пост вице-премьера. На эту должность претендует член фракции АРФД Агван Варданян. По нашим сведениям, в настоящее время в партии не поддерживают желание Агвана Варданяна», - отмечает газета.