«Մարսելի» ֆուտբոլիստը խոստովանել է, որ սադրել է Նեյմարին
«Մարսելի» կիսապաշտպան Անդրե-Ֆրանկ Անգիսան պատմել է, որ Ֆրանսիայի առաջնության 10-րդ տուրի՝ ՊՍԺ-ի հետ տնային խաղում սադրել է մրցակցի հարձակվող Նեյմարին, փոխանցում է Championat.com:
87-րդ րոպեին մարսելցիների կիսապաշտպան Լուկաս Օկամպոսը խախտել է կանոնները բրազիլացու նկատմամբ, ինչից հետո վերջինս հրել է արգենտինացուն: Երկու խաղացողները ստացել են դեղին քարտ, սակայն փարիզցիների առաջատարի համար այն երկրորդն էր:
«Իմ դերն էր Նեյմարին սադրելը: Մարզիչն ասաց, որ նա մեծագույն տաղանդն ունի, սակայն բրազիլացուն հնարավոր է հավասարակշռությունից հանել:
Ընդհանուր մարտավարություն ունեինք Ֆլորիան Տովենի հետ: Մեր նպատակը չէր ինչ-որ մեկին վնասվածք հասցնելը, այլ մրցակցին ստիպել սխալվել: Մենք ավելի խելացի էինք», - Անգիսայի խոսքը մեջբերում է L'Equipe-ը:

Игрок «Марселя» признался, что провоцировал Неймара, заработавшего удаление
Полузащитник «Марселя» Андре-Франк Ангисса рассказал, что его задачей во время домашнего матча 10-го тура чемпионата Франции с «ПСЖ» (2:2) было спровоцировать форварда соперников Неймара,  передает Championat.com.
На 87-й минуте хавбек «Марселя» Лукас Окампос нарушил правила на Неймаре, после чего бразилец толкнул аргентинца. Оба футболиста получили по жёлтой карточке, но для форварда парижан это предупреждение стало вторым.
«Моя роль состояла в том, чтобы провоцировать Неймара. Тренер сказал мне, что он игрок с огромным талантом, но его можно вывести из себя. У нас была общая тактика с Флорьяном Товеном.
Наше намерение заключалось не в том, чтобы травмировать кого-либо, а лишь для совершения ошибок со стороны соперника. Мы были умнее», — цитирует Ангиссу L'Equipe.