Արցախի ԱԳ նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Հոկտեմբերի 25-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին, տեղեկացնում է ԱՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը։ Մասիս Մայիլյանն ուշադրություն է հրավիրել վերջերս ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի վրա, որոնց հետևանքով Արցախի Պաշտպանության բանակի զինծառայող է զոհվել։ Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը նշել է իրավիճակի հետագա ապակայունացման անթույլատրելիությունը և ընդգծել հրադադարի և դրա ամրապնդման մասին եռակողմ համաձայնագրերի, ինչպես նաև հակամարտության գոտում լարվածության թուլացմանն ուղղված լրացուցիչ միջոցների կիրառման վերաբերյալ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման անհրաժեշտությունը։
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

Глава МИД Республики Арцаха принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ
25 октября министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
В ходе встречи стороны обсудили ситуацию на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана. Масис Маилян обратил внимание на недавние нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня, которые привели к гибели военнослужащего Армии обороны Арцаха. Глава МИД Арцаха отметил недопустимость дальнейшей дестабилизации ситуации и подчеркнул необходимость соблюдения трехсторонних соглашений о прекращении огня и его укреплении, а также ранее достигнутых договоренностей о реализации дополнительных мер по снижению напряженности в зоне конфликта.
Стороны также затронули ряд вопросов, касающихся деятельности офиса Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.