Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է Գերմանիայում անցկացվող համաժողովին
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Վիսբադեն քաղաքում մասնակցում է հոկտեմբերի 25-ից 27-ն անցկացվող եվրոպական պետությունների ցամաքային զորքերի հրամանատարների ամենամյա համաժողովին, տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
39 պետությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ անցկացվող համաժողովը միտված է Եվրոպայի անվտանգության փոփոխվող միջավայրի և ծառացած ռազմավարական մարտահրավերների, համատեղ զորավարժությունների կազմակերպման, անդրազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի և այլ արդիական հարցերի քննարկմանը:

Делегация во главе с Мовсесом Акопяном участвует в конференции командующих сухопутными войсками в Германии
Делегация во главе с начальником Генштаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенантом Мовсесом Акопяном 25-27 октября примет участие в ежегодной конференции командующих сухопутными войсками европейских стран, проходящей в немецком городе Висбаден, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Конференция с участием 39 государств нацелена на обсуждение стратегических вызовов и меняющейся среды безопасности в Европе, организацию совместных учений, борьбу с транснациональным терроризмом и другие актуальные вопросы.