Վահան Մարտիրոսյանը «Ռոստելեկոմ»-ի շնորհիվ հարստանում է՝ օգտագործելով իր դիրքը. «Ժողովուրդ»
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը պաշտոնեական դիրքն անխնա օգտագործում է՝ «Ռոստելեկոմ» ընկերությանը պետության հաշվին հարստանալու հնարավորություններ ստեղծելու համար: Սա պատահական չէ, քանի որ «Ռոստելեկոմ»-ը պատկանում է Վահան Մարտիրոսյանին և վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, որ տարեսկզբին «Յուքոմ» ընկերությունը մասնակցել է նախարարության՝ հեռախոսակապի ծառայությունների ձեռքբերման նպատակով կազմակերպված շրջանակային համաձայնագրերի միջոցով գնում կատարելու ընթացակարգին, նույնիսկ ճանաչվել ընտրված մասնակից:
«Բայց գնման ընթացակարգ ստորագրելուց օրեր անց` փետրվարի 14-ին, նախարարությունն անհասկանալի պատճառներով հայտը չեղյալ է ճանաչել: «Յուքոմ»-ն էլ բողոք է ներկայացրել ՀՀ ֆինանսների նախարարության գնումների աջակցման կենտրոն ՊՈԱԿ, բայց ապարդյուն. մերժել են նրանց հայտը», - հավելել է թերթը:

«Жоховурд»: Ваган Мартиросян, используя служебное положение, обогащается за счет «Ростелекома»
Министр транспорта, связи и информационных технологий Ваган Мартиросян нещадно использует служебное положение для создания возможностей обогащения компании «Ростелеком» за счет государства. И это происходит неслучайно, поскольку компания «Ростелеком» принадлежит Вагану Мартиросяну и Карену Карапетяну, пишет газета «Жоховурд».
Как стало известно изданию, в начале года компания «Юком» участвовала в объявленном министерством конкурсе на приобретение услуг телефонной связи посредством рамочных соглашений и даже была признана победившим участником.
«Однако за несколько дней до подписания процедуры закупки, 14 февраля, министерство по непонятным причинам признало недействительной заявку. Компания "Юком" представила жалобу в ГНКО "Центр содействия закупкам" министерства финансов Армении, однако безрезультатно – их заявка была отклонена», - отмечает издание.