Խայտառակությո՞ւն է Միրզոյանի արածը, որ մարդը գիտնական է, համ էլ խրամատ է փորել. «Առավոտ»
«Առավոտ»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը անդրադարձել է այն հարցին, թե ՊՆ-ից ստացած ինչ պատվոգրի մասին է երեկ ակնարկել նախարար Վիգեն Սարգսյանը, երբ նկատի է ունեցել դաշինքի պատգամավոր Արարատ Միրզոյանին, որը չի ծառայել և զբաղվել է գիտությամբ։
Մարուքյանը պարզաբանել է, որ 2016թ. ապրիլյան ռազմական գործողություններից հետո «Ելք»-ը դիմել է ՊՆ-ին և գնացել դիրքեր՝ կամավորական աշխատանքներ կատարելու։
«Տևական ժամանակ՝ մոտ մեկ ամիս, մեր կամավորներն ինժեներական աշխատանքներ են կատարել՝ խրամատներ են փորել: ՊՆ-ն դրա համար պատվոգիր է տվել։ Խայտառակությո՞ւն է Միրզոյանի արածը, որ մարդը գիտնական է, համ էլ խրամատ է փորել։ Քանի՞ հոգի է այստեղից խրամատ փորել», - հարցադրումներ է արել Էդմոն Մարուքյանը:

«Аравот»: Мирзоян занимался наукой и рыл траншеи на передовой – Эдмон Марукян
Газета «Аравот пишет, что депутат фракции «Елк» Эдмон Марукян пояснил, о какой почетной грамоте говорил вчера министр обороны Виген Саркисян, имея в виду депутата фракции Арарата Мирзояна, который не служил в армии и занимался наукой.
Эдмон Марукян уточнил, что после апрельских военных действий в 2016 году блок «Елк» обратился в Минобороны и поехал на передовые позиции для выполнения добровольческих работ.
«Длительное время, примерно месяц, наши добровольцы выполняли инженерные работы, рыли траншеи. Министерство обороны вручило им почетные грамоты. Можно ли назвать это позором, когда Мирзоян занимался наукой и рыл траншеи? Сколько из присутствующих здесь людей рыли траншеи?», - заявил Эдмон Марукян.