Վարչապետի ու Դաշնակների հարաբերություններն ավելի են լարվել. ՉԻ
«Չորրորդ իշխանությունն», անդրադառնալով վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և Դաշնակների, թերթի բնորոշմամբ, լարված հարաբերություններին, գրել է. «Անզեն աչքով էլ տեսանելի էլ տեսանելի է, թե ինչպես է դաշնակցական «Երկիր Մեդիա ԹՎ»-ով անխնա քննադատություն հնչում վարչապետի հասցեին՝ հանրությանն ի ցույց դնելով, որ Կարեն Կարապետյանը իր տրված խոստումները չի իրագործում։
Մասնավորապես՝ վերջերս տնտեսության զարգացման նախարար Սուրեն Կարայանի ասուլիսից ցուցադրվեցին հատվածներ, որտեղ նախարարը դժվարանում է պատասխանել վարչապետի խոստացած և չկատարած 850 միլիոն դոլար ներդրումների մասին հարցին։
Նկատենք, որ վարչապետի ու դաշնակցության հարաբերությունների լարվածությունը խորքային է, քանի որ Կարեն Կարապետյանը պաշտոնավարման հենց առաջին պահին պաշտոնանկ արեց դաշնակցական Արծվիկ Մինասյանին՝ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը վստահելով Սուրեն Կարայանին»։

«Чоррорд ишханутюн»: Отношения между премьером и АРФ «Дашнакцутюн» стали более напряженными
«Уже невооруженным глазом видно, как поддерживающая АРФД телекомпания "Еркир Медиа" нещадно критикует премьер-министра, показывая обществу, что Карен Карапетян не выполняет данные обещания», - пишет газета  «Чоррорд ишханутюн» касаясь напряженных отношений между премьер-министром Кареном Карапетяном и АРФД «Дашнакцутюн».
Издание отмечает, что недавно в эфире телеканала были показаны отрывки с пресс-конференции министра экономического развития и инвестиций Сурена Караяна, на которых министр затруднился ответить на вопрос об обещанных и невыполненных премьер-министром инвестициях на 850 млн. долларов.
«Отметим, что напряженность в отношениях между премьер-министром и АРФД имеет глубинные корни, поскольку Карен Карапетян с первой минуты вступления в должность уволил с должности министра экономики представителя АРФД Арцвика Минасяна, доверив этот пост Сурену Караяну», - пишет газета.