Ռուսաստանը թույլատրել է թուրքական լոլիկի ներկրումը
Ռուսաստանը պաշտոնապես թույլատրել է թուրքական լոլիկի ներկրումը գյուղատնտեսության նախարարության կողմից հաստատված ծավալի սահմաններում, ասվում է ՌԴ կառավարության որոշման մեջ, որն ստորագրվել է վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի կողմից, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ռուս-թուրքական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, ՌԴ Էներգետիկայի նախարար Ալեքսանդր Նովակն ավելի վաղ հայտնել է, որ Թուրքիայից Ռուսաստան 50 հազար տոննա լոլիկի մատակարարումները համաձայնեցված են պրոֆիլային գերատեսչությունների կողմից և կարող են սկսվել նոյեմբերի 1-ից, ընդ որում՝ մատակարարումները կիրականացվեն թուրքական չորս ձեռնարկություններից:

Россия разрешила ввоз томатов из Турции
Россия официально разрешила ввоз турецких томатов в пределах утвержденного Минсельхозом объёма, говорится в постановлении правительства РФ, подписанном премьер-министром Дмитрием Медведевым, сообщает РИА Новости.
Сопредседатель российско-турецкой межправительственной комиссии, глава Минэнерго РФ Александр Новак сообщал ранее, что поставки 50 тысяч тонн томатов из Турции в Россию согласованы профильными ведомствами и могут начаться с 1 ноября, причем это будут поставки с четырех турецких предприятий.