ՀՀ նախագահը, խորհրդարանի ղեկավարն ու պաշտպանության նախարարը կմեկնեն Մոսկվա
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով նոյեմբերի 15-16-ը կայցելի Մոսկվա, հայտարարել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Վարդան Տողանյանը:
«Մենք սպասում ենք մեր երկրի նախագահի այցը՝ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի բացման արարողությանը: Ենթադրում ենք, որ նոյեմբերի 15-16-ին կկայանա նրա աշխատանքային այցը Ռուսաստան», - ասել է Վ.Տողանյանը Մոսկվայում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Նա նաև նշել է է, որ միջոցառումներին կմասնակցեն նաև պաշտոնական պատվիրակություններ:
«Մարշալ Բաղրամյանի 120-ամյակին նվիրված միջոցառմանը մասնակցելու համար Ռուսաստան կժամանի նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Բացման հանդիսավոր արարողությանն ակնկալում ենք Հայաստանի նախագահի այցը: Նաև նախատեսվում է ՀՀ խորհրդարանի նախագահի այցը», - ասել է Վ.Տողանյանը:

Президент Армении, спикер парламента и министр обороны посетят Москву
Президент Армении Серж Саргсян посетит Россию с рабочим визитом 15-16 ноября, заявил посол Армении в РФ Вардан Тоганян.
«Мы ожидаем визита президента нашей страны на церемонию открытия дней культуры Армении в России. Предполагаем, что 15-16 ноября состоится его рабочий визит в Россию», - сказал В.Тоганян на пресс-конференции в Москве.
Он также заявил, что на мероприятиях планируется участие официальных делегаций.
«На мероприятия, посвященные 120-летию маршала Баграмяна, прибудет министр обороны Армении Виген Саркисян. На официальной церемонии открытия ожидаем приезд президента Армении. Также планирует приехать спикер парламента Армении», - сказал В.Тоганян.