Նախագահականը 2 մլն 132 հազար դրամի պայմանագիր է կնքել Խաչատուր Սուքիասյանի «Սիլ ինշուրիանս»-ի հետ. «Ժողովուրդ»
01/11/2017 09:54
Ժամանակին «Սիլ կոնցեռնի» նախագահ Խաչատուր Սուքիասյանին համարում էին ընդդիմադիր հայացքների տեր. 2008թ. մարտի 1-ի դեպքերից հետո նա քաղհալածյալներից մեկն էր, որը քրեական հետապնդման պատճառով անցել էր ընդհատակ: Բայց հիմա այս ամենն անցյալում է, դեռ ավելին` Սուքիասյանների ընտանիքին պատկանող ընկերությունները դարձել են Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմին ծառայություններ մատակարարող հիմնական կազմակերպություններից մեկը: Այս մասին գրել է «Ժողովուրդ»-ը:
Թերթին հայտնի է դարձել, որ նախագահականն այս տարի 2 մլն 132 հազար դրամի պայմանագիր է կնքել Սուքիասյանների ընտանիքին պատկանող «Սիլ ինշուրիանս» ընկերության հետ. այդ գումարի շրջանակում «Սիլ ինշուրիանսն» իրականացրել է նախագահականի 73 ավտոմեքենայի ապահովագրություն»:

«Жоховурд»: Администрация президента заключила договор на 2 млн. 132 тысяч драмов с компанией Хачатура Сукиасяна «Сил Иншуранс»
01/11/2017 11:39
Президент компании «Сил Концерн» Хачатур Сукиасян когда-то считался носителем оппозиционных взглядов: после событий 1 марта 2008 года он стал одним из тех политически преследуемых, которым пришлось уйти в подполье из-за уголовного преследования.
Однако сейчас все это уже в прошлом, более того, принадлежащие семье Сукиасянов компании стали одним из основных организаций, предоставляющих услуги аппарату президента Сержа Саргсяна, пишет газета «Жоховурд».
Как стало известно изданию, администрация президента заключила в этом году договор на 2 млн. 132 тысяч драмов с принадлежащей семье Сукиасянов  компанией «Сил Иншуранс»: на эту сумму «Сил иншуранс» осуществил страховку 73 автомашин администрации президента.