Արցախի նախագահն ԱԺ-ում խորհրդակցություն է անցկացրել՝ ակնկալելով բյուջեի քննարկումների անցկացումն ակտիվ և գործնական մթնոլորտում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին խորհրդակցություն է անցկացրել Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են օրենսդիր և գործադիր իշխանության թեւերի միջև փոխգործակցությանը և 2018 թվականի պետական բյուջեի ձեւավորմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է իշխանության թևերի միջև համագործակցության արդյունավետության շարունակական բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ հավելելով, որ ակնկալում է բյուջեի քննարկումների անցկացումն ակտիվ և գործնական մթնոլորտում:

Президент НКР провел совещание с участием руководителей постоянных комиссий парламента
Президент Республики Арцах Бако Саакян провел совещание с участием руководителей постоянных комиссий Национального собрания.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества между законодательной и исполнительной ветвями власти и формирования государственного бюджета на 2018-ый год.
Президент Саакян подчеркнул необходимость последовательного повышения эффективности сотрудничества между ветвями власти, добавив, что ожидает активных и практичных обсуждений бюджета.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, другие должностные лица.