Վարչապետը տնտեսության վիճակը գնահատում է կառավարելի և հեռանկարային
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը տնտեսության վիճակը գնահատում է կառավարելի և հեռանկարային: Վարչապետը համաձայն չէ այն դիտարկման հետ, թե ժողովրդի վիճակը չի լավացել:
«Այդպես չէ», - նշեց նա` բերելով տարբեր երկրների փորձը, ըստ որի` բազմաթիվ երկրներ կան, որ մինիմալ աշխատավարձով կարողացել են ավելացնել միջին եկամուտները:
«Այն, որ աշխատավարձերն ու ու թոշակները չեն բարձրացել, չենք կարող ասել, որ քաղաքացու միջին սոցիալական վիճակը վատացել է», - ասաց վարչապետը:
Հարցին, թե ինչպես է անդամակցել մի կուսակցությանը, որից էլ ժառանգել է չափազանց ծանր տնտեսությունը, Կարեն Կարապետյանն ասաց. «Շատ համարձակ և գիտակցաբար եմ անդամակցել և ժամանակին բացատրել եմ, թե ինչու եմ դա արել»:

Премьер: Ситуация в экономике – управляемая и перспективная
Премьер-министр Армении Карен Карапетян считает, что ситуация в экономике страны – управляемая и перспективная. Премьер не согласен с утверждениями о том, что положение народа не улучшилось.
«Это не так», - отметил Карен Карапетян, приведя в качестве примера опыт различных государств, согласно которому, есть множество стран, в которых без повышения минимальной зарплаты смогли увеличить средние доходы.
«Тот факт, что зарплаты и пенсии не повысились, не означает, что социальное положение граждан ухудшилось», - сказал премьер.
На вопрос, как он вступил в партию, от которой унаследовал экономику в столь тяжелом состоянии, Карен Карапетян ответил: «Я пошел на этот шаг очень смело и осознанно и в свое время объяснил, почему сделал это».