Տորեսը մտադիր է ձմռանը լքել «Աթլետիկոն»
«Աթլետիկոյի» հարձակվող Ֆերնանդո Տորեսը մտադիր է հեռանալ իր ներկայիս ակումբից ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում, փոխանցում է Championat.com-ը:
Ըստ աղբյուրի՝ ֆուտբոլիստը գոհ չէ այն բանից, որ ինքը բավարար խաղաժամանակ չի ստանում: Նա արդեն դիտարկում է Չինաստանից և ԱՄՆ-ից ստացված առաջարկները:
Պետք չէ մոռանալ նաև այն մասին, որ հունվարից խաղադաշտ կկարողանա դուրս գալ հարձակվող Դիեգո Կոստան, որն էլ ավելի կբարդացնի Տորեսի խնդիրը:
Իսպանիայի առաջնության 10 տուրի արդյունքներով Տորեսը 6 հանդիպման է մասնակցել, բայց հիմնական կազմում ընդամենը մեկ անգամ է դուրս եկել խաղադաշտ: Գոլերի կամ արդյունավետ փոխանցումների հեղինակ նա չի դարձել:

Фернандо Торрес намерен зимой покинуть «Атлетико»
Нападающий мадридского «Атлетико» Фернандо Торрес планирует покинуть свой нынешний клуб в зимнее трансферное окно, сообщает Championat.com.
Согласно информации источника, футболист недоволен тем, что у него нет соответствующей игровой практики. Он уже начал рассматривать предложения, поступающие ему из Китая и США. Не следует забывать и о том, что с января на поле сможет выходить форвард Диего Коста, что ещё больше осложнит задачу Торреса.
По итогам 10 туров чемпионата Испании Торрес принял участие в 6 матчах чемпионата Испании, но в основном составе выходил на поле лишь один раз. Голами и результативными передачами он не отметился.