Մարտական դիրքերը ջրով ապահովող մեքենաների արտաքին տեսքն անընդհատ հիշեցնում է, որ հարևանդ Ադրբեջանն է. Տիգրան Աբրահամյան
Մարտական դիրքերը ջրով ապահովող մեքենաների արտաքին տեսքն անընդհատ հիշեցնում է, որ հարևանդ Ադրբեջանն է՝ կրակահերթերի տեղերն անպակաս են մեքենայի ողջ մակերեսով, Facebook-յան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Հատկապես վերջին 1.5 տարիներին իրականացված մասշտաբային ինժեներական աշխատանքից հետո մեր ենթակառուցվածքները համեմատաբար անվտանգ են, սակայն լրացուցիչ անվտանգության միջոցառումները ավելորդություն չես համարի:
Իհարկե խնդիրը նվազագույնին կհասցնի մարտական դիրքերը ջրով ապահովելու չափազանց ամբիցիոզ ծրագիրը, որն առավել ակտիվ փուլ կմտնի հաջորդ տարի»,-նշել է նա։

Внешний вид машин, обеспечивающих боевые позиции водой, постоянно напоминает, что наш сосед Азербайджан – Тигран Абрамян
Внешний вид машин, обеспечивающих боевые позиции водой, постоянно напоминает, что соседней страной является Азербайджан: следы обстрелов присутствуют по всей поверхности водовозов, - написал на своей странице в социальной сети Facebook советник президента Республики Арцах Тигран Абрамян.
«Особенно после осуществленных за последние 1,5 года масштабных инженерных работ наши инфраструктуры сравнительно безопасны, однако дополнительные меры по безопасности не будут лишними.
Конечно, реализация чрезвычайно амбициозной программы по обеспечению боевых позиций постоянной питьевой водой, которая вступит в более активную стадию в будущем году, сведет к минимуму эту проблему», - отметил он.