Ջիգարխանյանը մաքրում է թատրոնը. հեռացվել են տնօրենը, փեսան և զոքանչը
Ջիգարխանյանը մաքրում է թատրոնը. հեռացվել են տնօրենը, փեսան և զոքանչը: Փոփոխություններ անել դերասանը սկսել է հիվանդանոցից դուրս գրվելուց անմիջապես հետո, հայտնում է VladTime-ը։
Ջիգարխանյանը 10 օր աաջ «վատ մարդկանց» կամավոր հեռանալու ժամանակ էր տվել: Նրա խոսքով՝ նրանք իրենք պետք է հասկանային, որ պետք է հեռնան: Մտածելու համար դերասանը 2-3 օր է տվել, բայց այդ ընթացքում ոչ ոք իրեն «վատ մարդկանց» շարքին չի դասել և չի հեռացել աշխատանքից: Այդ ժանանակ Ջիգարխանյանն ասել է բոլորի անունները, ում չի վստահում: Նրանց թվում են՝ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Ելենա Գիլվանովան, նրա ասիստենտ Մարիա Սեմենցովան, գրական-դրամատիկ մասի կառավարիչ Նատալյա Կորնեևան: Անցանկալիների թվում են նաև դերասանի հարազատները՝ զոքանչը՝ կարի արտադրամասի ղեկավարը, փեսան՝ գլխավոր ինժեները:
Ջիգարխանյանը ոչ ոքի պաշտոնապես հեռացնելու իրավունք չունի, քանի որ միայն պատվավոր նախագահն է: Այդպիսի լիազորություն տնօրեն Գիլվանովան ունի, ում դերասանը չի վստահում և համարում է իր կնոջ մարդը, ում ազնվությանը կասկածում է: Ջիգարխանյանը ելքը գտել է՝ նամակներ է ուղարկել Մոսկվայի Դեպարտամենտ: Վերջնական որոշումն այնտեղ կընդունեն: Մեկ այլ նամակում Ջիգարխանյանը զգուշացրել է, որ «թատրոնը նեկայացնելու իրավունք չունեցող անձանց խումբը» մամլո ասուլիս է պատրաստում, որի ժամանակ մտադիր են սուտ տեղեկություններ տարածել:

Джигарханян проводит чистку в театре: уволены директор, зять и теща
Джигарханян проводит зачистку в театре: уволены директор, зять и теща. Порядок в труппе актер начал наводить сразу после выписки из больницы, передает VladTime.
Армен Борисович еще десять дней назад дал время на добровольный уход «плохим людям». По его словам, они сами должны были понять, что им следует уволиться. На раздумье актер дал два-три дня, но за это время никто в труппе к «плохим людям» себя не отнес и увольняться не стал. Тогда Джигарханян назвал всех, кому выражает вотум недоверия поименно. В их число попали и и.о. гендиректора Елена Гильванова, ее ассистент Мария Семенцова, а также заведующая литературно-драматической частью Наталья Корнеева. В список «репресированных» также попали родственники артиста – его теща, по совместительству начальница швейного цеха, а также зять, работающий в театре в должности главного инженера.
Сам народный артист СССР никого официально освободить от должности не имеет права, поскольку является только почетным президентом. Такие полномочия есть у директора Гильвановой, которой актер не доверяет и считает человеком его супруги, в честности которой сомневается. Армен Джигарханян нашел выход – он направил письма в Департамент Москвы. Окончательное решение будут принимать уже там. В другом письме Армен Борисович предупредил, что «группа лиц, не имеющих права представлять театр» собирают пресс-конференцию, во время которой намерены распространять неправдивые сведения.