Ֆրենկ Լեմպարդը կարող է դառնալ «Չելսիի» տեխնիկական տնօրենը
«Չելսին» դիտարկում է ակումբի նախկին ֆուտբոլիստ Ֆրենկ Լեպարդի թեկնածությունը տեխնիկական տնօրենի պաշտոնում այն բանից հետո, երբ Մայքլ Էմենալոն հեռացվեց այդ պաշտոնից, փոխանցում է Championat.com-ը:
Նիգերիացիան 2007 թվականից էր սկսել աշխատել «Չելսիում», իսկ ակումբի տեխնիկական տնօրեն էր դարձել 2011 թվականին:
ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ, Էմենալոն իր աշխատանքը կարող է շարունակել «Մոնակոյում»: Լիգա 1-ում հանդես եկող ակումբը փնտրում է մեկին, ով կկարողանա օգնել իրեն ամրապնդվել Ֆրանսիայի և Չեմպիոնների լիգայի ֆուտբոլային էլիտայում:
Ինչպես տեղեկացնում է Daily Express-ը, Էմենալոյին փոխարինելու առաջին թեկնածուներից մեկը դարձել է Լեմպարդը, ով ընթացիկ տարվա փետրվարին ավարտել է կարիերան: «Չելիսում» հիմա քննարկում են, թե Լեմպարդը որքանով կարող է համապատասխանել այս պաշտոնին:

«Челси» может назначить Лэмпарда на должность технического директора
«Челси» рассматривает кандидатуру бывшего футболиста клуба Фрэнка Лэмпарда на роль технического директора после того, как этот пост покинул Майкл Эменало, передает Championat.com.
Нигериец начал работать в «Челси» в 2007 году, а техническим директором клуба стал в 2011-м. По сообщениям СМИ, Эменало может продолжить карьеру в «Монако». В клубе Лиги 1 ищут человека, который способен помочь им укрепиться среди футбольной элиты Франции и Лиги чемпионов.
Как сообщает Daily Express, одним из первых кандидатов на замену Эменало стал Лэмпард, который завершил карьеру в феврале нынешнего года. В «Челси» сейчас идёт обсуждение, насколько Лэмпард сможет подойти на эту роль.