Զլատան Իբրահիմովիչը խախտել է կանոնակարգը «Մալմյոյին» չեմպիոնական գավաթը հանձնելու ժամանակ
«Մանչեսթեր Յունայթեդի»  հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչն օգնել է իր հարազատ ակումբին` «Մալմյոյին» տոնել Շվեդիայի առաջնությունում տարած 20-րդ հաղթանակը, փոխանցում է Championat.com-ը:
Ակումբի երկրպագուներն Իբրահիմովիչին դիմավորել են ծափողջույններով, երբ վերջինս խաղադաշտ է դուրս եկել չեմպիոննական գավաթը ձեռքին:
Դրանից հետո նա խախտել է կանոնակարգը` անտարբերությամբ անցնելով Շվեդիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Կառլ-Էրիկ Նիլսոնի կողքով, ով պետք է տրամադրեր չեմպիոնական գավաթը թիմի ավագ Մարկուս Ռոզենբերգին: Դրա փոխարեն Իբրահիմովիչն իր մոտ է հրավիրել Ռոզենբերգին, ինչից հետո գավաթը հանձնել է թիմին:

Ибрагимович нарушил регламент во время вручения «Мальмё» кубка чемпионов Швеции
Нападающий «Манчестер Юнайтед» Златан Ибрагимович помог родному клубу, «Мальме», отпраздновать 20-ю победу в чемпионате Швеции, передает Championat.com.
Ибрагимович, который приближается к возвращению в состав «Манчестер Юнайтед» после травмы колена, был встречен массовыми овациями, когда вышел на поле, держа одной рукой чемпионский кубок.
Затем он нарушил регламент, пройдя мимо главы шведской федерации Карла-Эрика Нильсона, который должен был передать трофей капитану «Мальме» Маркусу Розенбергу. Вместо этого Ибрагимович жестом пригласил Розенберга пойти с ним на трибуну, где их ждала остальная часть команды, и сам вручил капитану трофей.