«Հյուրսիս-Հարավ»  նախագծի համար միջազգային կազմակերպությունները վարկեր չեն տա. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ «Հյուրսիս-Հարավ» ավտոճանապարհի կառուցումը, հնարավոր է, ավարտին չհասցվի։
Իշխանություններն արդեն հասկացրել են, որ այդ նախագծի համար միջազգային կազմակերպությունները վարկեր չեն տա, և հիմա խոսում են ներդրողներ գտնելու մասին։
«Ժամանակ»-ի հետ զրույցում ՀՀ կապի, տրանսպորտի և տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը նշել է, որ Արտաշատից Մեղրի հատվածի շինարարության համար 1.5 մլրդ դոլար է պետք, և թեև նախարարն ասում է, որ ներդրողներ կան, և նրանց հետ բանակցություններ են ընթանում, սակայն եթե իսկապես մասնավոր ներդրող լիներ, ապա շինարարությունը վաղուց պետք է սկսված լիներ»։

«Жаманак»: Международные организации не будут больше предоставлять кредиты на проект «Север – Юг»
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что строительство автомагистрали «Север – Юг» может не быть доведено до конца.
«Власти уже поняли, что международные организации не будут больше предоставлять кредиты на этот проект, и сейчас речь идет о поиске инвесторов», - пишет издание.
В беседе с корреспондентом газеты министр транспорта, связи и информационных технологий Ваган Мартиросян отметил, что для строительства участка Арташат – Мегри требуется 1,5 млрд. долларов. И хотя министр говорит, что есть инвесторы и с ними ведутся переговоры, однако если бы на самом деле был частный инвестор, строительство уже давно бы началось.