ԱՄՆ առևտրի նախարարը Forbes–ում հայտնվելու համար իր եկամտի չափը 2 մլրդ դոլարով ավելացրել է
ԱՄՆ առևտրի նախարար Ուիլբուր Ռոսն իր կարողության չափը 2 միլիարդ դոլարով ավելացրել է, որպեսզի հայտնվի Forbes ամսագրի վարկանիշային ցուցակում: Այս մասին հայտնում է Forbes-ը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն։
Ինչպես հայտնի էր դարձել, 2016 թվականին Ռոսի կարողությունը գնահատվում էր 2,9 միլիարդ դոլար։ Սակայն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմում աշխատանքի անցնելուց հետո պաշտոնական տվյալները գաղտնազերծեցին նրա ակտիվների արժեքը, որոնք 700 միլիոն դոլարից էլ պակաս էին։
Իր հերթին նախարարը պատմել է, որ ավելի քան 2 միլիարդ դոլար ընտանեկան վստահության ներքո են։ Դրանց մասին տեղեկատվություն տրամադրել Ռոսը մերժել է՝ հիմնավորելով, որ տեղեկատվությունը գաղտնիություն է պահանջում։
«Տեղեկատվության մեկամսյա հանգամանալից ստուգումներից հետո Forbes-ը վստահ է, որ գտել է պատասխանը՝ այդ գումարները երբեք էլ գոյություն չեն ունեցել։ Պարզ է դառնում, որ Ռոսը ստել է մեզ», —հայտնել են պարբերականից։

СМИ: министр CША завысил свои доходы на $2 млрд, чтобы попасть в рейтинг Forbes
Министр торговли США Уилбур Росс завысил размер своего состояния на $2 млрд, чтобы попасть в рейтинг журнала Forbes. Об этом сообщается на сайте Forbes,  передает Gazeta.ru.
Как стало известно, в 2016 году капитал Росса оценивался в $2,9 млрд. Однако, после того, как он получил место работы в администрации президента США Дональда Трампа, официальные данные рассекретили стоимость его активов – они составили менее $700 млн.
В свою очередь министр рассказал, что более $2 млрд его капитала находятся в семейных трастах. Предоставить информацию о трастах Росс отказался, сославшись на конфиденциальность информации.
«После месяца тщательной проверки информации Forbes уверен, что нашел ответ: эти деньги никогда не существовали. Становится ясным, что Росс врал нам», — заявили в издании.