Ուսանողները համաձայնության չեկան վարչապետի հետ. Վաղը դասադուլը կշարունակվի
«Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ ուսանողները քիչ առաջ դուրս եկան վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպումից:
Ուսանողներից Դավիթ Պետրոսյանը նախ և առաջ նշեց, որ տեղի ունեցած հանդիպումը չէր համապատասխանում այն ձևաչափին, որը համաձայնեցվել էր նախապես:
«Մենք հանդիպում էինք ցանկանում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ, սակայն հանդիպմանը ներկա էին նաև Լևոն Մկրտչյանն ու Վիգեն Սարգսյանը: Կցանկանամ դա շեշտել», - ասաց Դավիթ Պետրոսյանը:
Նա նշեց, որ հանդիպման մանրամասները կներկայացվեն խոստացված տեսանյութով:
«Այնուամենայնիվ, հիմնարար հարցերով համաձայնություն չեղավ: Կարեն Կարապետյանը մեզ խորհուրդ տվեց ներկայացնել առաջարկներ, որոնք կքննարկվեն օրենքի ընդունումից հետո», - ասաց ուսանողն` ընդգծելով, որ իրենց առաջարկները պետք է քննարկվեն մինչև օրենքի ընդունումը:

Студенты не достигли согласия с премьер-министром. Забастовка продолжается
Студенты-члены инициативы «Во имя развития науки» немногим раньше вышли со встречи с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
Член инициативы Давид Петросян отметил прежде всего, что состоявшаяся встреча не соответствовала тому формату, который был предварительно согласован.
«Мы хотели встретиться с премьер-министром Кареном Карапетяном, однако на встрече присутствовали также Левон Мкртчян и Виген Саркисян. Хочу отметить это», - сказал Давид Петросян.
Он отметил, что подробности встречи будут представлены в обещанном видеоматериале.
«Тем не менее, по основным вопросам не удалось достичь согласия. Карен Карапетян посоветовал нам представить предложения, которые будут обсуждены после принятия закона», - сказал студент, подчеркнув, что из предложения должны обсуждаться до принятия закона.
В результате студенты отметили, что их забастовка продолжается.
«Завтра утром, в 9:30, во дворе Ереванского государственного университета, мы продолжаем забастовку», - объявили студенты.