«Խաղաթղթե տնակը» կշարունակեն նկարահանել առանց Սփեյսիի
Ամերիկյան Netflix կինոընկերությունը պատրաստվում է շարունակել «Խաղաթղթե տնակը» հեռուստասերիալի նկարահանումները՝ սցենարից հեռացնելով Ֆրենկ Անդերվուդին՝ դերասան Քևին Սփեյսիի մարմնավորած կերպարին,  հայտնում է Life.ru-ն՝ հղում անելով  CNN-ին։
Հեռուստաալիքի աղբյուրները հաստատում են, որ սերիալը «հազիվ թե փակեն»՝ առանց վերջին եթերաշրջանը նկարահանելու։
Հոկտեմբերի վերջին դերասան Էնթոնի Ռեփը հայտարարել էր, որ երբ ինքը 14 տարեկան էր, Սփեյսին սեռական ոտնձգություններ է կատարել իր դեմ։ Այնուհետև Սփեյսիի հասցեին սկսել են համանման մեղադրանքներ հնչեցնել «Խաղաթղթե տնակը» սերիալի նրա գործընկերները։

«Карточный домик» продолжат снимать без Спейси
Американская кинокомпания Netflix собирается доснять телесериал «Карточный домик», изъяв из сценария Фрэнка Андервуда — персонажа, сыгранного актёром Кевином Спейси. Об этом сообщает Life.ru  со ссылкой на телеканал CNN.
Источники телеканала утверждают, что сериал «вряд ли закроют», не досняв последний сезон, и сценаристам необходимо найти способ, как это сделать без персонажа, сыгранного Спейси.
В конце октября актёр Энтони Рэпп заявил, что, когда ему было 14 лет, Спейси его домогался. После этого Спейси совершил каминг-аут и вскоре был обвинён в домогательствах к коллегам по сериалу «Карточный домик».