Կենգուրու, հսկայական էկզոտարիում ու 40 մլն դոլար. «ՌԻՈ» մոլը բացվել է
Առևտրի և զվարճանքի «ՌԻՈ» կենտրոնների խոշորագույն ռուսական ցանցն ընդլայնում է իր սահմանները և նոր ծրագրերով մտնում է հայկական շուկա: Նոյեմբերի 13-ին Երևանում տեղի է ունեցել հանրահայտ ռուսական ցանցի կենտրոնի բացումը, հայտնում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, «Տաշիր» խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած պաշտոնական արարողությունից անմիջապես հետո «ՌԻՈ»-ին իր դռներն է բացել այցելուների առաջ:
Բացի առևտրի կենտրոնից, ներկայացվել է նաև մի շարք բրենդային ծրագրեր, այդ թվում հայկական շուկայում նորույթ՝ կոնտակտային  կենդանաբանական այգի:
Ներդրումների ընդհանուր ծավալը կազմում է մոտ 40 մլն դոլար:
Համալիրի տարածքում տեղի է ունեցել մի շարք միջազգային և ռուսական մանրածախ ապրանքանիշերի պրեմիերա. Skechers, Love Republic, U.S. Polo, Pricetime, One Way և այլն: Ընդհանուր առմամբ առևտրի կենտրոնում տեղակայվելու են շուրջ 80 վարձակալներ, այդ թվում տեղական օպերատորները:
«ՌԻՈ»-ի վարձակալների շարքում են` Yerevan City սուպերմարկետը, Good House տնային պարագաների ցանցի խանութը (ընդգրկված է «Տաշիր»ընկերությունների խմբի կազմում), Play Lab մանկական ժամանցային կենտրոնը (ընդգրկված է «Տաշիր»ընկերությունների խմբի կազմում), «Սինեմա Սթար» կինոթատրոնի կինոթատրոնը (ընդգրկված է «Տաշիր»ընկերությունների խմբի կազմում), և Հայաստանում առաջին անգամ ներկայացված խմբի նախագիծը՝ 600 քառակուսի մետր ընդհանուր տարածքով էկզոտարիում, որտեղ ներկայացված են մոտ 60 տեսակի բնակիչ. ընձառյուծակատուներ, կենգուրուներ, կրիաներ և այլն:

Торговый центр «РИО», контактный зоопарк: Ташир инвестировал в Ереване $40 млн
Крупнейшая российская сеть торгово-развлекательных центров «РИО» расширяет границы присутствия и выходит на рынок Армении с новым проектом. 13 ноября состоялось торжественное открытие центра популярной российской федеральной сети в Ереване, сообщает пресс-служба группы компаний «Ташир».
«РИО» открыл свои двери для посетителей сразу после официальной церемонии, на которой присутствовали президент Армении Серж Саргсян, мэр города Ереван Тарон Маргарян, президент группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян.
Кроме самого торгового центра «Ташир» также представил ряд собственных ритейл проектов, в том числе и премьерный на рынке Армении контактный зоопарк.
Совокупный объем инвестиций составил порядка $40 млн.
На территории комплекса состоялась премьера ряда брендов международного и российского ритейла: Skechers, Love Republic, U.S. Polo, Pricetime, One Way и другие. В общей сложности в молле разместятся порядка 80 арендаторов в том числе и местные операторы.
В качестве якорных арендаторов «РИО» выступают: продуктовый супермаркет Yerevan City,  магазин сети товаров для дома Goods House (входит в ГК «Ташир»), детский развлекательный центр Play Lab (входит в ГК «Ташир»), кинотеатр сети «Синема Стар» (входит ГК «Ташир»), и проект Группы, впервые представленные впервые на рынке Армении — экзотариум, общей площадью 600 кв. м, где представлены порядка 60 видов обитателей: леопардовые кошки, кенгуру, черепахи и многие другие.