ԱԺ-ում բազմաթիվ մարդիկ կազատվեն աշխատանքից. աշխատակիցների ատեստավորման գործընթաց է սկսվել. ՀԺ
ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակիցների մեջ ատեստավորման գործընթաց է սկսվել: Բազմաթիվ աշխատակիցներ այժմ ատեստավորում են անցնում: Ատեստավորման պրոցեսը այնքան էլ դյուրին չէ ԱԺ-ի հնաբնակների համար, քանի որ մեծ է վտանգը, որ այդ գործընթացից հետո շատերը կկորցնեն իրենց աշխատանքը: Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակը»:
«Բացի դա, այժմ ԱԺ-ի մի շարք աշխատակիցների հետ խզվում են աշխատանքային պայմանագրերը՝ եկող տարի նորը կնքելու նպատակով: Այդ դեպքում էլ ԱԺ-ի ուռճացված աշխատակազմից բազմաթիվ մարդիկ կազատվեն աշխատանքից և հենց այն մարդիկ, որոնք պարզապես գրանցված են ԱԺ-ում և  աշխատանքի գրեթե չեն ժամանում», - հավելել է թերթը:
ԱԺ լրատվականի ղեկավար Արսեն Բաբայանը, թերթի հետ զրույցում մեկնաբանելով լուրը, ասել է, որ օրենքի պահանջով՝ 3 տարի և ավելի աշխատած պետական ծառայողները պարտադիր պետք է անցնեն ատեստացիա, իսկ մնացածը ասեկոսեներ են:

«Айкакан жаманак»: В парламенте Армении начался процесс аттестации персонала
В Национальном Собрании Армении начался процесс аттестации персонала. В настоящее время многие сотрудники проходят аттестацию. Для старых сотрудников парламента процесс аттестации не очень прост, поскольку есть опасность, что после этого процесса они могут потерять работу, пишет газета «Айкакан жаманак».
«Кроме того, сейчас с рядом сотрудников парламента расторгаются трудовые договора для заключения новых в будущем году. В таком случае из раздутого персонала Национального Собрания будут сокращены многие сотрудники и именно те, которые просто числиться в штате парламента и почти не ходят на работу», - пишет газета.
Руководитель пресс-службы парламента Арсен Бабаян, комментируя в беседе с корреспондентом издания эти сведения, отметил, что согласно требованию закона, госслужащие, которые работают 3 и более года, обязательно должны пройти аттестацию, а остальное – слухи.