Արթուր Բաղդասարյանը, հնարավոր է, դառնա Սահմանադրական դատարանի նախագահ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ում կարդում ենք. «ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի ղեկավարած ՍԴ-ն. հակասահմանադրական ճանաչելով Վանաձորի ավագանու բոլոր որոշումները, միևնույն ժամանակ, դրանց վերացման ժամկետ էր սահմանել մինչև հաջորդ տարվա մարտ ամիսը։ 20 տարի շարունակ Հայաստանի ամենատարբեր իշխանությունների պատվերը կատարած և բոլոր ապօրինի ու կեղծված ընտրությունները Սահմանադրությանը համապատասխանող ճանաչած ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը այս որոշմամբ փորձում է ցույց տալ, թե որքան համարձակ և արդարադատ է ինքը, և դրանով իր համար հանրային վարկանիշ է ստեղծել։
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ ՍԴ այս որոշումը իշխանությունը կազմակերպել է Գագիկ Հարությունյանի գեղեցիկ հեռացումն ապահովելու համար, ում 70-ամյակը լրանում է 2018թ մարտի 23-ին»։
Թերթի տեղեկություններով՝ ՍԴ նախագահի պաշտոնում Գագիկ Հարությունյանին փոխարինելու է «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը։
«Այս նշանակումից հետո ՀՎԿ-ն դադարելու է լինել կեղծ ընդդիմադիր և վերածվելու է բացահայտ իշխանական ուժի», - մեկնաբանել է թերթը:

«Жаманак»: Председателем Конституционного суда может стать Артур Багдасарян
Газета «Жаманак» пишет, что возглавляемый Гагиком Арутюняном Конституционный суд, признав антиконституционным все решения Совета старейшин Ванадзора, установил в то же время срок их отмены до марта следующего года. Председатель Конституционного суда Армении Гагик Арутюнян, на протяжении 20 лет постоянно выполнявший заказ различных властей Армении и признававший сфальсифицированные выборы соответствующими Конституции РА, пытается показать этим решением, какой он смелый и справедливый, формируя тем самым общественный рейтинг.
По сведениям издания, это решение Конституционного суда организовано властями для обеспечения «красивого ухода» Гагика Арутюняна, которому 23 марта 2018 года исполнится 80 лет.
«Согласно нашим источникам, Гагика Арутюняна на должностиглавы Конституционного суда заменит председатель партии «Армянское возрождение» Артур Багдасарян.
После этого назначения партия «Армянское возрождение» прекратит играть роль псевдоопозиции и станет провластной силой», - комментирует газета.