Հեռախոսս փչացած ա եղել, 3G-ն չի անջատվել. Հերմինե Նաղդալյանը՝ 2 մլն դրամ հեռախոսային վճարի մասին (Տեսանյութ)
14/11/2017 11:52
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հերմինե Նաղդալյանը պնդում է, որ իր հեռախոսային խոսակցությունների համար պետբյուջեից վճարված 2 մլն դրամը տեխնիական անսարքության հետևանք է եղել։
«Հեռախոսս փչացած ա եղել, 3G-ն չի անջատվելն դրանից ա եղել», - լրագրողների հետ զրույցում պարզաբանեց Նաղդալյանը։
Նա հերքեց, որ պարքի պատճառը կարող էր լինել այն, որ ինքը Չինաստանում գտնվող որդու հետ է խոսել։ Պատգամավորը նշեց, որ որդու հետ բացառապես «Whatsapp»-ով է շփվում, որը վճարովի չէ։
Դիտարկմանը, թե քանի ամիս է փչացած եղել, Նաղդալյանը նշեց. «Մի ամիս չէ, մի քանի օր է եղել։ Գործուղման երկու-երեք օրվա ընթացքում է այդքան գումար գրանցվել»։
Նշենք, որ վերջերս մամուլի հրապարակումների համաձայն՝ ԱԺ-ն պետական բյուջեի հաշվին մոտ 100 000 ԱՄՆ դոլար է վճարել պատգամավորների հեռախոսային խոսակցությունների համար: 2017 թվականի մայիս ամսվա ընթացքում միայն ԱԺ նախկին փոխնախագահ, ԵԽԽՎ պատվիրակության նախկին նախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հեռախոսային խոսակցությունների համար վճարվել է մոտ 2 միլիոն դրամ:

Телефон был испорчен, не отключался 3G – Эрмине Нагдалян о счете за телефонные разговоры на 2 млн. драмов
14/11/2017 13:28
Депутат парламента Армении Эрмине Нагдалян утверждает, что уплаченные за ее телефонные разговоры из государственного бюджета 2 млн. драмов – следствие технической неполадки.
«Телефон был испорчен, не отключался 3G, поэтому», - уточнила Эрмине Нагдалян в беседе с журналистами.
Она опровергла предположение о том, что причиной долга могли быть ее телефонные разговоры с находящимся в Китае сыном. Депутат отметила, что общается с сыном исключительно через «Whatsapp», который являлся бесплатным приложением,
На вопрос, в течение скольких месяцев телефон был испорчен, Эрмине Нагдалян ответила: «Речь не идет о месяцах, всего несколько дней. Такая сумма зачислилась в течение нескольких дней, пока я была в командировке».