Դասադուլավոր ուսանողների հեռացման հարց ոչ մի դեպքում չպետք է բարձրացվի. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ զինծառայությունից ուսումնառության նպատակով տարկետման իրավունքի սահմանափակումների դեմ ուսանողների՝ արդեն երկրորդ շաբաթը շարունակվող դասադուլը ՀՀ իշխանությունների վերնախավին լուրջ մտահոգել է: Նախօրեին ՀՀ ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանը ԲՈՒՀ-երի ռեկտորների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է հրավիրել:
Նախարարը ռեկտորներից փորձել է պարզել, թե նրանցից յուրաքանչյուրը որքանով է տիրապետում իր ղեկավարած ԲՈՒՀ-ում տիրող իրավիճակին և ինչ միջոցներ է ձեռնարկում դասադուլների մասսայականացումը կանխելու ուղղությամբ:
Թերթի տեղեկություններով՝ ԿԳ դաշնակցական նախարարը ռեկտորներին հանձնարարել է, որ նրանք իրենց դասախոսներին հրահանգեն՝ ուսանողների բոլոր բացականերն արձանագրվեն, սակայն միևնույն ժամանակ դասադուլավոր ուսանողների հեռացման հարց ոչ մի դեպքում չպետք է բարձրացնեն:

«Жоховурд»: Вопрос исключения объявивших забастовку студентов ни в коем случае не должен ставиться
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что продолжающаяся уже вторую неделю забастовка студентов, протестующих против отмены права на отсрочку от армии, вызывает серьезную обеспокоенность в высших эшелонах власти Армении. Накануне министр образования и науки Левон Мкртчян созвал совещание с участием ректоров вузов.
Министр пытался выяснить у ректоров, насколько каждый из них владеет ситуацией, царящей в возглавляемом им вузе, и какие меры предпринимает в направлении предотвращения массовости забастовки.
По сведениям издания, министр образования – член АРФ «Дашнакцутюн» – поручил ректорам, чтобы они проинструктировали своих преподавателей зарегистрировать все отсутствия студентов, однако в то же время вопрос исключения объявивших забастовку студентов ни в коем случае не должен озвучиваться.