Բրայզա. Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորումը և ահաբեկչության դեմ պայքարն ԱՄՆ և ՌԴ բացարձակ համագործակցության օրինակներ են
17/11/2017 11:15
Ղարաբաղյան հարցի կարգավորումը և ահաբեկչության դեմ պայքարն ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի բացարձակ համագործակցության օրինակներ են դարձել, РИА Новости-ին ասել է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի նախկին տեղակալ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախկին համանախագահ Մեթյու Բրայզան:
«Մեզ մոտ ամողջովին հակառակ տեսակետներ են Վրաստանում հակամարտության վերաբերյալ, և միևնույն ժամանակ մենք ամբողջովին համագործակցում ենք Լեռնային Ղարաբաղի և ահաբեկչության դեմ պայքարի հարցում», - ասել է Մ.Բրայզան:

Брайза: Карабахское урегулирование и борьба с терроризмом - примеры абсолютного сотрудничества США и России
17/11/2017 11:14
Карабахское урегулирование и борьба с терроризмом стали примером абсолютного сотрудничества США и России, заявил в четверг РИА Новости бывший заместитель помощника госсекретаря по Европе и Евразии, бывший сопредседатель Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию Мэттью Брайза.
«У нас полностью противоположные взгляды на конфликт в Грузии, и в то же время мы абсолютно сотрудничаем по Нагорному Карабаху и по борьбе с терроризмом», - сказал М.Брайза.